Pražská Lítačka a Brněnské Šalinění

Víte, že autor Rychlých šípů Jaroslav Foglar měl rád městskou hromadnou dopravu ? Napovídají tomu jednak příběhy jeho komixových hrdinů, kde například Rychlé šípy sbírají jízdenky městské dopravy podle čísel a také Jestřábova vášeň ve sbírání různých encyklopedií, pohlednic, článků a dalších materiálů na toto téma.

“Tramvaje byly mou vášní od útlého dětství – a ta mě provází dodnes. I při cestách do ciziny nebyly mým prvním zájmem ve městech, kterými jsem projížděl, galerie, katedrály a zámky, ale elektriky, třeba jaké tam jezdí typy, jak jsou barevné a jaká mají čísla. Zřejmě i v tomto ohledu jsem pořád zůstal hochem, třebaže je mi už kolik let!”, napsal Jaroslav Foglar ve své autobiografii Život v poklusu.

Zúčastněte se v pátek 6.4. strategické hry v městské hromadné dopravě podle místa svého bydliště

Praha – Pražská lítačka – 9. ročník – vice informací zde

Brno – Šalinění – 11. ročník – více informací zde

Pořádá Sdružení přátel Jaroslava Foglar

 

 

Jaká byla Pražská lítačka 2018? Přečtěte si článek zde!

Přidejte se k ostatním, kteří odebírají náš pravidlený informační email.

Shrnutí novinek, upozornění na nové výzvy a programy nadace. 

Děkujeme za důvěru! Pokud máte nějaký dotaz, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme pěkný den.