Mělnické kulturní centrum společně se Skautskou nadací Jaroslava Foglara pořádá až do března v Galerii Ve věži výstavu Pocta Rychlým šípům. Slavnostní vernisáž proběhla jako vzpomínka na Jaroslava Foglara – Jestřába dne 23. ledna 2020, v den 21. výročí jeho odchodu.
Výstavu otevřel 96letý Jindra Hojer, člen oddílu Hoši od Bobří řeky, který vzpomínal na krásné chvíle s Jestřábem tak dojemně, že mnohé oko nezůstalo suché.
Jindra Hojer je také jedním z hrdinů Rychlých šípů. Hrdinou byl i při vernisáži, kdy autem absolvoval cestu z Pardubic do Mělníka a zpět a na invalidním křesle cestu nahoru a dolů po 30 příkrých točitých schodech do 1. patra věže.
Pomáhali mu členové Sdružení přátel Jaroslava Foglara a jeden náhodný slovenský návštěvník kavárny v galerii. “Ste skutočný Jindra Hojer? Naozaj? Podpíšte sa mi, prosím. To mi nikto neuverí…”
Jindra píše o Jestřábovi knihu, jezdí na kulatá představení Rychlých šípů v divadle, na besedy, vystupuje v televizi nebo časopisech.
“Jestřáb nám toho v oddíle dal tolik, že mu to chci aspoň trošku takto vrátit. Proto jsem přijel. Jeho nasazení pro mládež, styl vedení oddílu a vzpomínka na něj, nesmí být zapomenuta”, dodal Jindra při loučení v průchodu starobylé věže.
Výstava Pocta Rychlým šípům putuje po galeriích v Česku již od knižního veletrhu v květnu 2018. Pokud si chcete přečíst něco více o obsahu výstavy, čtěte ZDE.
Foto: Vladimír Nekvinda

Přidejte se k ostatním, kteří odebírají náš pravidlený informační email.

Shrnutí novinek, upozornění na nové výzvy a programy nadace. 

Děkujeme za důvěru! Pokud máte nějaký dotaz, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme pěkný den.