Kdesi v historických částech města jsou od 17. listopadu do 17. prosince umístěny figuríny celé pětice chlapeckého klubu – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Figuríny podle komiksu, který kreslil Jan Fischer, jsou v téměř životní velikosti a stojí (všechny pohromadě) na neznámém vyvýšeném místě – na balkóně, pavlači, střešním výklenku, ochozu a podobně. Figuríny jsou dobře viditelné přinejmenším z přilehlé ulice či náměstí, prostě běžně dostupného veřejného prostranství – stačí se jen dobře dívat.

Úkolem pátračů je objevit místo s Rychlými šípy a vyfotografovat jej nebo nakreslit.
Hledá se V Brně, Praze, Ostravě, Prostějově, Kroměříži, Pardubicích a ještě v dalších městech. Více o hře, pravidla a vše ostatní na stránkách Sdružení přátel Jaroslava Foglara, které tuto pátračku pořádá!

Přidejte se k ostatním, kteří odebírají náš pravidlený informační email.

Shrnutí novinek, upozornění na nové výzvy a programy nadace. 

Děkujeme za důvěru! Pokud máte nějaký dotaz, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme pěkný den.