Skautská nadace vyhlašuje grantovou výzvu na pomoc povodněmi zasaženým klubovnám

Na první etapu podpory dobrovolnických skupin při odklízení následků povodní navazuje Skautská nadace grantovou výzvou cílenou k podpoře kluboven, základen, loděnic, případně dalších skautských nemovitostí.

Žadateli grantové výzvy budou pobočné spolky skautských organizací postižených povodněmi.

Podpora je určena například pro:

• nákup nebo pronájem vysoušečů, ventilátorů, topidel,
  • pohonné hmoty pro výše uvedenou mechanizaci včetně elektrické energie nebo pronájmu centrály,
  • protiplísňové opatření (nátěry a penetrace),
  • dezinfekční prostředky, nutné úklidové prostředky, ochranné pracovní pomůcky,
  • likvidaci zničeného vybavení kluboven (kontejner),
  • nákup ručního nářadí (např. kladiva pro „obouchání“ omítky) nebo pronájem drobné mechanizace (např. sbíječky).

Výdaje jsou uznatelné zpětně od 15. 9. 2024.

Žádosti budou vyřizovány průběžně a co nejrychleji - ideální je obrátit se na nás přímo

e-mailem na střecha@skautskánadace.cz nebo telefonicky na Standu Míku (603 747 681)

V případě nedostatku financí můžete požádat o finanční zálohu.

Průběžně mapujeme poškozené nemovitosti a potřeby zasažených jednotek

Prosíme vyplňte formulář, pokud má vaše jednotka zasaženo více nemovitostí, vyplňte za každou nemovitost samostatně.

Rozdělené finance budou záviset na darech získaných z vypsané veřejné sbírky, budeme rádi za její šíření.

darujme povodně

Nabízíme také možnost otevřít si dárcovský projekt na platformě Darujme.cz pro oslovování potenciálních dárců na konkrétní zasaženou klubovnu.