Skautská nadace Jaroslava Foglara vyhlašuje další grantovou výzvu na obnovu klubovních prostor a náhradu zničeného vybavení po povodních

Na ničivé povodně reagovala Skautská nadace vyhlášením veřejné sbírky s podporou dobrovolnické pomoci skautů při odklízení následků v zasažených oblastech. Poté následovala výzva na likvidaci škod a nákup vysoušečů. Nyní navazuje výzva k finanční pomoci na obnovu nebo nahrazení zničeného vybavení.

Žadateli grantové výzvy budou pobočné spolky skautských organizací postižených povodněmi.

Rozdělovány budou prostředky z povodňové sbírky.

Cílem výzvy je co nejrychlejší obnova pravidelné skautské činnosti.

Podpora je určena například pro:

• nájemné, služby, energie náhradních prostor pro pravidelnou skautskou činnost,
  • opravy a služby spojené s opravami škod původních kluboven (loděnic, základen),
  • obnovu prostor a zničeného vybavení (inventáře),
  • obnovu, pořízení případně opravy vybavení pro letní tábory a podobné akce.

Upřednostněny budou žádosti směřující k obnově pravidelné skautské činnosti před žádostmi na obnovou materiálu pro letní akce a tábory.
Náklady jsou uznatelné zpětně od 15. 9. 2024.

Postup pro podání žádosti o podporu a její poskytnutí

Uzávěrka žádostí je 14. 10. 2024, rozhodnutí o podpoře a její výši oznámí Skautská nadace do 22. 10. 2024.

Přijaté granty není nutné použít do konce roku 2024, zejména, pokud bude existovat šance či příležitost použít je jako vlastní zdroje k jiným dotacím se stejným účelem (např. dotace na opravy v roce 2025).

darujme povodně II

Pro obnovu zničeného materiálového vybavení pro tábory a další podobné akce navíc nabízíme možnost dárcovských projektů na Darujme.cz s matchingem (tj. nadace z vlastních zdrojů násobí přijaté dary 1,5x, tj. k daru přidáme jeho polovinu).

Můžete se na nás obrátit kdykoliv e-mailem na střecha@skautskánadace.cz
nebo telefonicky na Standu Míku (603 747 681).