Klubovna měsíce srpna

Třebechovičtí skauti prosí o pomoc s nákupem základny ve Štěnkově!

Třebechovické skauty připravili komunisté nejen o možnost věnovat se skautingu, ale také o srub u řeky Orlice ve Štěnkově, který byl jejich prvním “domovem” už ve třicátých letech. Po Sametové revoluci vzali za vděk opuštěnou střelnicí Svazarmu v místě, kde se dřív těžil písek. Zde na samém začátku 90. let uspořádali první tři letní tábory. Desítky kluků a holek tak měli možnost okusit romantiku podsadových stanů, dobrodružství při nočních hlídkách a bojovkách, zábavu při hrách na louce, v lese i u řeky...

stenkov

Štěnkovská základna tak sehrála klíčovou roli při obnově třebechovického střediska a v jeho novodobé historii a místní skauti si přejí, aby to tak zůstalo. K tomu ale potřebují, aby jim patřila základna i s pozemky.

V roce 2000 se jim podařilo získat do vlastnictví samotnou stavbu. Pozemky mají pronajaté, ale teď je stát začíná prodávat. Jeden z nich se jim podařilo získat. Stojí ale skoro půl milionu, což je pro středisko velká finanční zátěž, zejména s ohledem na nezbytné investice do budovy a nákupy dalších pozemků, které je čekají v budoucnu, proto prosí o pomoc veřejnost.

Více si o jejich projektu můžete přečíst zde.  Skautská nadace každý váš dar násobí.

stenkov2

Pravidelnou podporou kluboven pomůžete dalším střediskům k nákupům pozemků, kluboven či jejich opravám. Přispět můžete zde.

Co je klubovna měsíce si můžete přečíst zde.