Jsme Klub Rychlých šípů

Výstava v Muzeu literatury zahájena!

Výstava s názvem "Jsme Klub Rychlých šípů! Zrod jedné legendy na stránkách Mladého hlasatele 1938-1941" v pražském Muzeu literatury v Bubenči se dnes otevírá pro veřejnost a navštívit ji můžete až do 6. dubna příštího roku. 

Najdete tu k vidění originály komiksových stran z let 1938–1941 a to v několika variantách. Je těžké vybrat jen některé, jak podotkli autoři výstavy, proto se rozhodli výstavu pojmout jako „výstavní seriál“.  Můžete si tedy pořídit kombinovanou vstupenku a výstavu navštívit hned několikrát, protože tato část expozice se bude měnit. 

Podrobnosti najdete na webu Muzea literatury, věříme, že si to užijete. Dochované kresby ilustrátorů Rychlých šípů budete moci na místě porovnat s Foglarovými scénáři a proniknout tak do tajů příprav tohoto legendárního komiksu. 

K výstavě je připraven doprovodný program, který bude obsahovat divadelní představení a diskuse se současnými komiksovými tvůrci o spolupráci komiksových kreslířů a scénáristů a o tvorbě nových epizod Rychlých šípů. Ke každé výměně originálů je připravena komentovaná prohlídka. 

Kromě informací o výstavě a fotografií z místa přinášíme i několik zásadních informací ze včerejší vernisáže. Tou nejdůležitější je, že na místě byla pokřtěna kniha autora výstavy Pavla Kořínka Rychlé šípy: Původní kresby a scénáře Jaroslava Foglara, Jana Fischera a Marko Čermáka vydaná v nakladatelství Albatros. Must have knihovničky každého správného foglarovce doplňuje žlutou a červenou knihu s komiksy, určitě si ji pořiďte.

Dalším důležitým aktem bylo na místě udělené ocenění v podobě odznaku Rychlých šípů, ale to je tak zásadní věc, že si zaslouží samostatný prostor a proto si počkejte na další článek příští týden, až budou předány všechny letošní odznaky. 

A úplně poslední informací je, že kdo včera dorazil, tak se dozvěděl, že Jindra Hojer bydlel ve Sladovnické ulici, což do této chvíle vědělo opravdu jen pár zasvěcenců!

Foto: Muzeum literatury, Aleš Vopat

vystava
vystava2

v2
V3
v4